Жичен Фиш Пронаоѓач FF718Li-CT

Краток опис:

1) Display:Big Adjustable High-contrast Dot matrix 4-Level grayscale FSTN LCD 132Vx132H 2) Depth Capability:Cable transducer depth capability: 328 feet (100m) 3) Sonar Coverage:45 degrees at 200KHz 4) Display size: 41Wx48H 5) Back lighting: On/off White LED 7) Temperature unit: Celsius/Fahrenheit 9) Power Requirement: 3.7V rechargeable alkaline batteries 10) Battery strength indicator 11) Levels sensitivity setting 12) Clear fish icon, fish alarm 13) Bottom contour: Show true changing...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Жеџијанг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1) Екран: Големи Прилагодлив висок контраст Матрични 4-ниво сиво FSTN LCD 132Vx132H
  2) Длабочина способност: Кабелски длабочина Трансдуцерот способност: 328 стапки (100)
  3) Сонар Покриеност: 45 степени во 200kHz
  4) Големина на екран: 41Wx48H
  5) Назад осветлување: за вклучување / исклучување бела LED
  7) Температура единица: Целзиусови / Фаренхајт
  9) Потребно напојување: 3.7V батерии алкални батерии
  10) индикатор за јачината на батеријата
  11) нивоа на чувствителност поставување
  12) иконата Отстрани риба, риба алармот
  13) Крајна контура: Прикажи вистинска промена на вода дното контура
  14) по избор на корисникот метар или нозете читања
  15) Температура Индикатор на вода
  16) Водоотпорен дизајн
  17) меморија: Вграден меморија -во продавници хидролокатор поставување кога уредот е исклучен
  18) W-сензор може да се исклучи кога тоа е надвор од вода
  19) W-сензор батерија е полнење
  20) Оперативен температура: -4 ° F до 158 ° F (-20 ° C-70 ° C) 21) Пронаоѓач единица риба е foating


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !